Sepetim

Sepetiniz boş.

Giriş Yap
Kayıt Ol
444 85 63

III. ÜYELİK SÖZLEŞMESİ


1. Taraflar

1.a) anzelha.com.tr internet sitesinin faaliyetlerini yürüten ve her biri ayrı veri sorumlusu olan Anzelha Gıda San. Tic. A.Ş. ile Urfa Anzelha Sofrası Gıda San. Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle "Anzelha" olarak anılacaktır).

1.b) anzelha.com.tr’a kaydolan internet kullanıcısı ("Üye, Kullanıcı") 

2. Sözleşmenin Konusu

İşbu Sözleşme’nin konusu Anzelha'nın sahip olduğu anzelha.com.tr'den Üye'nin faydalanma şartlarının belirlenmesidir.

3. Kullanım ve Güvenlik Kuralları

anzelha.com.tr tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.


Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:


3.a.) Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi


3.b) Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması


3.c) Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.


3.d) Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi


4. İçerik Kullanımı

4.a) anzelha.com.tr'de sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. anzelha.com.tr içeriğinde yer alan bütün alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya Anzelha'nın izni olmadan link vermek yasaktır.


4.b) Bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın hakkı Anzelha'ya aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.5. Sorumluluklar

5.a) Kullanıcı, anzelha.com.tr sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile anzelha.com.tr'nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcıya aittir


5.b) anzelha.com.tr kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek anzelha.com.tr sitesini kullanmaya başlayabilir.


5.c) Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya anzelha.com.tr sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının anzelha.com.tr'den yararlanması Anzelha tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.


5.d) Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin anzelha.com.tr'yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.


5.e) anzelha.com.tr ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve Anzelha tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Anzelha sorumlu tutulamaz.


5.f) Kullanıcı, anzelha.com.tr'den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.


5.g) Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından anzelha.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir.


5.h) Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.


5.i) anzelha.com.tr kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Anzelha, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.


5.j) Anzelha, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.


5.k) Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.


5.l) Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.


5.m) Kullanıcının e-posta adresine, anzelha.com.tr üzerinden vermiş olduğu siparişe ilişkin bilgilendirme maili (siparişiniz alındı/hazırlanıyor/yolda vb.) gönderilir. Bu mail, ticari elektronik posta olarak sayılmaz, hizmetin işleyişinin bir gereği olarak yerine getirilir.

 

Kullanıcı, anzelha.com.tr'den faydalanmaya başladığı andan itibaren bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Anzelha'nın uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Anzelha, Kullanıcı'nın sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.


6. Anzelha'nın Hak ve Yükümlülükleri

6.a) Anzelha, kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, kullanıcının paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiçbir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcının anzelha.com.tr sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, anzelha.com.tr ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.


6.b) Anzelha, taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Anzelha, her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Kullanıcı işbu hakkı kabul eder. Anzelha, herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, anzelha.com.tr'de yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve anzelha.com.tr sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.


6.c) Anzelha, kullanıcıların verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile uyumlu olarak işlemekte ve korumaktadır. Üye kişisel verilerinin işlenmesi ve korunmasına ilişkin detaylı bilgiye anzelha.com.tr'de bulunan ilgili linkten erişebilirler.


İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri anzelha.com.tr sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın Anzelha tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.


7. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi


Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren anzelha.com.tr sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.


8. Sözleşmenin Feshi

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Anzelha tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Taraflardan her biri Üyelik Sözleşmesi'ni tek taraflı olarak ve tazminat ödemeksizin her zaman feshedebilir. Anzelha, üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.


9. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.


10. Tebligat Adresleri

10.a) Kullanıcının anzelha.com.tr'ye bildirdiği adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği posta adresi olarak kabul edilir.


10.b) Taraflar, mevcut adreslerindeki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski adreslere yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.


10.c) Yine Anzelha'nın, kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın Anzelha tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.


Aydınlatma Metni Üyelik Sözleşmesi Gizlilik Politikası